O nás

Jsme tým nadšenců, který svou práci dělá s láskou k vínu a přírodě. Práce v Gurdau je naší radostí i posláním. Společně se snažíme kultivovat vinohrady, přeměnit jejich potenciál v prvotřídní produkt a ten dostat na váš stůl.

gurdau

Oko na detail

V Gurdau klademe velký důraz na detail a preciznost. Všechno, od sudů na víno, přes postele v apartmánech až po příbory, bylo pečlivě vybráno s ohledem na kvalitu a design. Tento zájem o jednotlivé aspekty zajišťuje, že celkový zážitek našich návštěvníků je maximálně obohacený. Každý prvek prostředí je promyšlený tak, aby dosáhl harmonie mezi estetikou a funkcionalitou, a tak přináší jedinečný zážitek z ochutnávky našich vín, který odpovídá hodnotám a filozofii naší značky.

Pokora k přírodě

V Gurdau máme silné závazky a pokoru vůči přírodě. Naše vinice jsou pečlivě udržovány s použitím organických a udržitelných postupů, které se prolínají s okolní krajinou. Chováme u nás včely, které nám poskytují lahodný domácí med a také podporují opylování a biodiverzitu ve vinicích. Operujeme zde v bio režimu a do dvou let očekáváme certifikaci organických vín. Udržováním rovnováhy mezi naším provozem a přirozeným ekosystémem přispíváme k ekologickému blahobytu regionu a zároveň zajišťujeme, že naše vína autenticky odrážejí místní terroir.

gurdau
vrstevnice Gurdau pečeť
Vesnice Kurdějov
Vesnice Kurdějov

Respekt k historii

Vinařská tradice vesnice Kurdějov sahá přes tisíc let do minulosti. První oficiální záznamy o vinicích pocházejí z 13. století, kdy byl Kurdějov považován za jednu z nejvýznamnějších vinařských obcí. V roce 1286 se zde kupovaly pozemky s vinicemi za vysoké sumy a víno z této oblasti si mohla dovolit pouze vysoká šlechta. Dokonce se některé vinné tratě v této oblasti směňovaly za celé vesnice. V 16. století přinesli němečtí osadníci pokroky ve vinařství a zvýšili hodnotu místních vín.

Po druhé světové válce němečtí usedlíci, kteří se o vinice starali, museli odejít. 1,5 ha vinných řádků, které se po válce uchovaly, byly rozděleny mezi zbylých 20 obyvatel.

Kdo se stará o vinařství

gurdau

Marek Sedláček

Vinař

gurdau

Václav Hort

Správce vinařství

gurdau

Josef Súkup

Šéfkuchař

gurdau

Marián Němec

Sommelier | Sales representative

Rozšiřujeme tým

Práce s vínem je pro mnohé vysněnou kariérou - krásné vinice, spokojení zákazníci, každodenní pestrost a samozřejmě… víno. I když to není snadná práce, je odměňující a lehce se může stát tvým životním cílem.

  • Máš rád Riesling, Veltlín nebo Pinot Blanc?
  • Rád poznáváš zajímavé lidi a baví tě mluvit o víně?
  • Jsi týmový hráč a tak trochu kariérista, který přemýšlí, jak se zlepšit, každý den?
  • Baví tě úspěch a chceš se učit od nejlepších v byznysu?

Pokud je tvá odpověď na všechny otázky ANO, hledáme právě tebe. Ozvi se nám na e-mail a přilož CV.

info@gurdauvinarstvi.cz

Tým Gurdau.Vinařský dům

Přímo mezi řádky nádherné vinice, na jejím vrcholu, vzniklo místo, kde se propojuje vášeň k vínu, jídlu
a architektuře. Vinařský dům Gurdau je minimalistický, elegantní, ale také originální a respektující
přírodu. Stejně jako naše vína. Od léta 2022 rádi zveme milovníky vína a požitkáře, aby si je
vychutnali na terase našeho vinařství s dechberoucím výhledem.

gurdau

První výkop

První náčrty budovy vinařství začaly vznikat v roce 2014. Proces plánování byl plný myšlenek, úvah a překreslování. Po mnoha letech pečlivého zvažování se zrodil finální plán, který se vyznačuje elegantními oblými tvary harmonicky zapadajícími do okolní krajiny. Budování začalo na jaře roku 2020 a skončilo v březnu roku 2022. Umístění vinařství přímo mezi vinicemi není na Moravě běžným jevem, což nám umožňuje nabídnout ochutnávku vín v prostředí, kde samotné víno vzniká, a to vše s pokorou a respektem k přírodě kolem.

Stavba

Stavba trvala 2 roky do dokončení. Samotný Vinný dům je význačný svou unikátní architekturou. Stavět v oblých a precizních tvarech vyžadovalo mnoha technického úsilí a inovací.

gurdau
gurdau

Interiér

Každá sklenice, příbor, stůl i postel má v sobě několik hodin úvah a iterací. Náš cíl je aby každý předmět plně vyjádřil filozofii a nádech našeho vinařství. Najdete zde nejlepší značky světa, vše pod jednou střechou.

Konstrukce domu je s ohledem na zahloubení do terénu i na tvar, evokující krajinné vlnění, železobetonová, doplněná dřevem akátu a dubu na obkladech stěn, podlahách, terasách, žaluziích a interiérových detailech. Velká péče je věnována osvětlení, práci se světlem a stínem, návrhu interiérových detailů a nábytku Danielou Hradilovou tak, aby výsledný dojem byl prostý, přesto vzbuzující příjemné a nezapomenutelné emoce.

Aleš Fiala

Architekt vinařského domu Gurdau

gurdau

Fotogalerie

Kde nás koupíte

Napsali o nás

Co je u nás nového

5.6.2023

Vína z Gurdau skvěle hodnocené už i ve světě. Hodnocení James Suckling

"Vždycky jsem se ptal, kde jsou ta odvážná a vzrušující česká vína, a nyní máme odpověď v nejnovější nabídce Gurdau."

"...nejpozoruhodnější z nich je Gurdau Ryzlink rýnský Stará Hora 2021, suchý ryzlink, který Stuartovi připomíná špičkové víno z Wachau, ale se svěžejší kyselinkou. "

Přestože vinařství Gurdau založili Zdeněk Hort a Marek Sedláček již v roce 2012, nedávno se proměnilo dokončením inovativní budovy vinařství, kterou navrhl Aleš Fiala.
V ní se nachází nejen vinařství, ale také apartmány a wine bar. V nabídce je i soukromý fine dinning zážitek. Gurdau je vinařství s trojím zaměřením. Ryzlink rýnský. Veltlínské zelené. Rulandské bílé.

Gurdau Riesling Moravia Stará Hora 2021
Score: 94 Points

Gurdau Riesling Moravia Vesnice Kurdějov 2021
Score: 93 Points

Gurdau Riesling Moravia Vesnice Kurdějov 2020
Score: 92 Points

Gurdau Pinot Blanc Moravia Vinohrádky 2021
Score: 93 Points

Gurdau Veltliner Moravia Vinohrádky 2021
Score: 93 Points

Gurdau Veltliner Moravia Vesnice Kurdějov 2021
Score: 89 Points


Stuart Pigott - Mezinárodní specialista na ryzlink rýnský, JamesSuckling.com

zdroj:bit.ly/3qqzo18


Sledujte nás na Instagramu nebo na Facebooku